כשיוצאים לפרגולה השלווה נכנסת

יש רגעים ששייכים רק למקום הזה בגינה שתמיד נעים להביט בו אל הטבע מחדש: הפרגולה שלכם. אנחנו ביסודות מציעים לכם פרגולות אקולוגיות רב עונתיות שירגשו אתכם לאורך שנים

אילו סוגי פרגולות קיימים?

פרגולת עץ על עמודים

עומדת עצמאית בחצר ללא תמיכה

פרגולת עץ תלויה

נתמכת על ידי קיר חיצוני

כמה עובדות על פרגולות

כמה עובדות על התקנת פרגולות

מאיזה גודל ניתן להתקין פרגולה?כמעט בכל גודל בדרך כלל מ-12 מ”ר ומעלה.

 

האם אתם מספקים שירותי חידוש פרגולות?

כן! ממש כמו הרכב שלכם, גם הפרגולה זקוקה לטיפול עשרת אלפים כאשר מגיע הזמן. אחת לתקופה מומלץ להזמין אותנו בשלב בו הפרגולה מאבדת במעט מיופייה וממראה החדש. אנחנו נבצע חידוש הכולל שיוף עמודים, החלפת פרזולים ושימון. אתם מוזמנים לבחור צבע ולקבל את הפרגולה בדיוק בגוון שרציתם.

 

מאילו חומרים יסודות בונים פרגולות?

אנחנו עובדים רק עם חומרים  אקולוגיים 
ואת הפרגולה שלכם נבנה מעץ אורן מהוקצע ומחוטא,
ונחפה בבמבוק ,סרגלי הצללה,פוליגל,או סנטף.

בזכות הפרזולים

החיבורים נעשים ללא דבק באמצעות פרזולים מגולוונים ושמנים אקולוגיים (על בסיס מים -אמולסיה).

השמנים האקולוגיים מסייעים להגנה ולגימור,חודרים לעומק העץ, מזינים ,ויוצרים גמר טבעי ללא ברק וריח. את הפרגולה תמיד נצבע בצבעים אקולוגיים אטומים
אשר אינם מכילים חומרים רעילים.

רגע, מה זה פרגולה בעצם?

פרגולה היא מתקן  היוצר צל, המוצב בשטח פתוח או בצמוד לבית ומעניק פתרון למצבי שמש וגשם.

 

זה אומר שהפרגולה טובה גם בחורף?

בהחלט,  תכנון נכון והקפדה על איטום וניקוז הופכת את הפרגולה שלכם  למקום שנעים לשהות בו גם בחורף. .

 

כמה זמן לוקח ליסודות להתקין פרגולה?

בין יום ליומיים (עבודה)   משך ההתקנה תלוי במספר גורמים כגון תנאי השטח,מורכבות ההתקנה ועוד

 

יש לי חלום על פרגולה מיוחדת: האם ניתן להזמין אצלכם פרגולה בהתאמה אישית?

בוודאי, השמיים הם הגבול…  אנו מלווים אתכם משלב הרעיון עד גמר הביצוע והגימור כשבדרך דאגנו ליישם ולממש את הרצונות והחלומות שלכם.

 

אילו פרגולות אתם מתקינים?

פרגולות  לגג,לגינה, למרפסת, לבריכה, לחצר ,ולכל פינה בה אתם רוצים להיות מאושרים.

 

איך אומרים פרגולה בעברית?

מצללה 

על בניית פרגולות עץ

באקלים הים תיכוני של ארצנו פרגולה מעץ מעניקה אמצעי הצללה וקירוי שימושי ונאה בחצרות, גגות ומרפסות. היא מספקת מחסה מרווח להסבה, מגן מפני שמש ישירה ומפני הגשם. יחד עם זאת, בכדי ליהנות מיתרונות של פרגולות מעץ חשוב לבססן על תכנון נכון, לבנותן עם חברה מומלצת ולתחזקן כראוי.

סוף מעשה במחשבה תחילה 

לפני שאתם מכניסים את עצמכם לפרויקט של בניית פרגולה, כדאי שתכירו מעט את התחום על סוגי הפרגולות והעצים הקיימים, התאמתם לצרכים שלכם ומחירם. כמו כן, יש להגדיר את ייעודה של הפרגולה, לבחור את מיקומה ואופן חיפוי וקירוי המבנה. כך למשל, יתכן ותרצו בפרגולה קטנה עם ספסל להסבה, פרגולה עם שולחן קפה ושני כיסאות, פרגולה גדולה עם ריהוט גינה מלא, או פרגולה תשמש אתכם בקיץ, בחורף או בכל עונות השנה. מעבר לכך, יש לבדוק עוד נתונים של השטח כמו כיווני אור ורוח, גודל המתחם המיועד לפרגולה ובאם הוא נדרש ליישור. 

סוגים שונים של עצים

במרבית המקרים פרגולה מעץ מבוססת על עץ גושני מלא, חזק ועמיד, בעל חזות טבעית ומחוספסת שעבר הליכי חיטוי כנגד מזיקים. בארץ בניית פרגולות מעץ מלא אפשרית מסוגים שונים של עצים קשים, הנבדלים אחד מהשני בחזותם, תכונותיהם ומחירם. כך למשל, אורן הינו סוג עץ נפוץ לבניית פרגולות בהיותו עץ זול ומספיק עמיד וחזק, בעל גוון בהיר שניתן לצביעה בכל גוון מבוקש. עצים נוספים המתאימים לבניית פרגולה יכולים להיות עץ אשוח עם גוון לבן, עץ דגולס פייר בעל גוון אדמדם ועוד. יחד עם זאת ניתן גם לבנות פרגולות מעץ מעובד רב שכבתי עמיד וחזק המעניק משטח עם חזות עכשווית, צבועה ואחידה.

סוגי פרגולות מעץ

בשוק קיימים סוגים שונים של פרגולות מעץ הנבדלים בשיטת בנייתם והצבתם. סוגי הפרגולות הנפוצים ביותר כוללים:

פרגולות עומדות– פרגולה מעץ עם מבנה עצמאי המבוסס על ארבעה עמודים תומכים, שאינה נשענת או מחוברת לקיר. ככזאת בניית פרגולה מעץ עומדת נדרשת ביציקה מקצועית של יסודות המבטיחים את יציבותו של המבנה. פרגולה עומדת אידיאלית לחצרות גדולות בהן רוצים ליצור מתחם הסבה נוסף מנותק מהבית עצמו.

פרגולות תלויות– פרגולה מעץ יציבה וחזקה המבוססת על מבנה שנשען בצידו האחד על קיר הבית ובצידו השני מוחזק על ידי שני עמודים. מעל העמודים ומעל קיר הבית מונחות לרוב קורות גשר מקבילות שעל גביהן מונחות קורות הפרגולה. פרגולה זו מתאימה להצבה גם במקומות קטנים ומוגבלים בשטחם.

אופן חיפוי וקירוי הפרגולה

לצד תכנון מבנה הפרגולה יש גם להחליט על אופן חיפויה וקירויה. למטרה זו קיימים סוגים רבים של חומרים והבחירה ביניהם נקבעת בהתאם לצרכי שימוש, חזות מבוקשת והגדרות תקציב. כך למשל, ניתן לחפות ולקרות פרגולה עם לוחות עץ מרווחים אחד מהשני לפי מידת הצללה מבוקשת, ועם מחצלות במבוק המספקות הגנה מפני חום ואור השמש. כמו כן ניתן לעשות שימוש בסרגלי הצללה אלכסוניים שמניחים בשיפוע על גבי מסילות. עבור הגנה מפני גשם ניתן לקרות את המבנה עם סנטף, ברזנט, פוליגל או רעפים. ואם לא די בכך, בימינו ניתן גם להתקין על פרגולות גגות חשמליים שאפשר אף לחברם למערכת בית חכם. בכל מקרה, גם אם אינכם מתקינים מיד קירוי לפרגולה מומלץ לבנותה עם שיפוע ייעודי לניקוז מי גשמים.

תחזוקת פרגולות מעץ

בהיותן מבוססות על חומר גלם טבעי החשוף לפגעי סביבה ומזג אוויר, פרגולות מעץ נדרשות בתחזוקה תקופתית ובעיקר בעבודות של צביעה. תדירות עבודות אלו משתנה בהתאם למאפייני המבנה, למשל סוג העץ של הפרגולה, רמת חשיפתה לשמש ישירה, באם לפרגולה יש קירוי נגד גשם וכו’. את צביעת הפרגולה יש לבצע עם צבע ייעודי למטרה זו המכיל רכיבים דוחי מזיקים ומסנני קרינת UV. בנוסף לכך, כל מספר שנים מומלץ להגן על הפרגולה עם שכבה של שמן עץ.

בחזרה לעמוד הבית

רוצים להתרגש מפרגולה בחצר שלכם?

דברו איתנו : 3982*

חולמים בירוק?

צרו קשר ואנחנו מבטיחים לחזור אליכם בהקדם

  • facebook
  • facebook
3982

מתתיהו כהן גדול 13
תל-אביב, 6226813
office@yesodot.info

whatsapp

דילוג לתוכן