fbpx

כשיוצאים לפרגולה השלווה נכנסת

יש רגעים ששייכים רק למקום הזה בגינה שתמיד נעים להביט בו אל הטבע מחדש: הפרגולה שלכם. אנחנו ביסודות מציעים לכם פרגולות אקולוגיות רב עונתיות שירגשו אתכם לאורך שנים

אילו סוגי פרגולות קיימים?

פרגולת עץ על עמודים

עומדת עצמאית בחצר ללא תמיכה

פרגולת עץ תלויה

נתמכת על ידי קיר חיצוני

כמה עובדות על פרגולות

כמה עובדות על התקנת פרגולות

מאיזה גודל ניתן להתקין פרגולה?כמעט בכל גודל בדרך כלל מ-12 מ”ר ומעלה.

 

האם אתם מספקים שירותי חידוש פרגולות?

כן! ממש כמו הרכב שלכם, גם הפרגולה זקוקה לטיפול עשרת אלפים כאשר מגיע הזמן. אחת לתקופה מומלץ להזמין אותנו בשלב בו הפרגולה מאבדת במעט מיופייה וממראה החדש. אנחנו נבצע חידוש הכולל שיוף עמודים, החלפת פרזולים ושימון. אתם מוזמנים לבחור צבע ולקבל את הפרגולה בדיוק בגוון שרציתם.

 

מאילו חומרים יסודות בונים פרגולות?

אנחנו עובדים רק עם חומרים  אקולוגיים 
ואת הפרגולה שלכם נבנה מעץ אורן מהוקצע ומחוטא,
ונחפה בבמבוק ,סרגלי הצללה,פוליגל,או סנטף.

בזכות הפרזולים

החיבורים נעשים ללא דבק באמצעות פרזולים מגולוונים ושמנים אקולוגיים (על בסיס מים -אמולסיה).

השמנים האקולוגיים מסייעים להגנה ולגימור,חודרים לעומק העץ, מזינים ,ויוצרים גמר טבעי ללא ברק וריח. את הפרגולה תמיד נצבע בצבעים אקולוגיים אטומים
אשר אינם מכילים חומרים רעילים.

רגע, מה זה פרגולה בעצם?

פרגולה היא מתקן  היוצר צל, המוצב בשטח פתוח או בצמוד לבית ומעניק פתרון למצבי שמש וגשם.

 

זה אומר שהפרגולה טובה גם בחורף?

בהחלט,  תכנון נכון והקפדה על איטום וניקוז הופכת את הפרגולה שלכם  למקום שנעים לשהות בו גם בחורף. .

 

כמה זמן לוקח ליסודות להתקין פרגולה?

בין יום ליומיים (עבודה)   משך ההתקנה תלוי במספר גורמים כגון תנאי השטח,מורכבות ההתקנה ועוד

 

יש לי חלום על פרגולה מיוחדת: האם ניתן להזמין אצלכם פרגולה בהתאמה אישית?

בוודאי, השמיים הם הגבול…  אנו מלווים אתכם משלב הרעיון עד גמר הביצוע והגימור כשבדרך דאגנו ליישם ולממש את הרצונות והחלומות שלכם.

 

אילו פרגולות אתם מתקינים?

פרגולות  לגג,לגינה, למרפסת, לבריכה, לחצר ,ולכל פינה בה אתם רוצים להיות מאושרים.

 

איך אומרים פרגולה בעברית?

מצללה 

על בניית פרגולות עץ

באקלים הים תיכוני של ארצנו פרגולה מעץ מעניקה אמצעי הצללה וקירוי שימושי ונאה בחצרות, גגות ומרפסות. היא מספקת מחסה מרווח להסבה, מגן מפני שמש ישירה ומפני הגשם. יחד עם זאת, בכדי ליהנות מיתרונות של פרגולות מעץ חשוב לבססן על תכנון נכון, לבנותן עם חברה מומלצת ולתחזקן כראוי.

סוף מעשה במחשבה תחילה 

לפני שאתם מכניסים את עצמכם לפרויקט של בניית פרגולה, כדאי שתכירו מעט את התחום על סוגי הפרגולות והעצים הקיימים, התאמתם לצרכים שלכם ומחירם. כמו כן, יש להגדיר את ייעודה של הפרגולה, לבחור את מיקומה ואופן חיפוי וקירוי המבנה. כך למשל, יתכן ותרצו בפרגולה קטנה עם ספסל להסבה, פרגולה עם שולחן קפה ושני כיסאות, פרגולה גדולה עם ריהוט גינה מלא, או פרגולה תשמש אתכם בקיץ, בחורף או בכל עונות השנה. מעבר לכך, יש לבדוק עוד נתונים של השטח כמו כיווני אור ורוח, גודל המתחם המיועד לפרגולה ובאם הוא נדרש ליישור. 

סוגים שונים של עצים

במרבית המקרים פרגולה מעץ מבוססת על עץ גושני מלא, חזק ועמיד, בעל חזות טבעית ומחוספסת שעבר הליכי חיטוי כנגד מזיקים. בארץ בניית פרגולות מעץ מלא אפשרית מסוגים שונים של עצים קשים, הנבדלים אחד מהשני בחזותם, תכונותיהם ומחירם. כך למשל, אורן הינו סוג עץ נפוץ לבניית פרגולות בהיותו עץ זול ומספיק עמיד וחזק, בעל גוון בהיר שניתן לצביעה בכל גוון מבוקש. עצים נוספים המתאימים לבניית פרגולה יכולים להיות עץ אשוח עם גוון לבן, עץ דגולס פייר בעל גוון אדמדם ועוד. יחד עם זאת ניתן גם לבנות פרגולות מעץ מעובד רב שכבתי עמיד וחזק המעניק משטח עם חזות עכשווית, צבועה ואחידה.

סוגי פרגולות מעץ

בשוק קיימים סוגים שונים של פרגולות מעץ הנבדלים בשיטת בנייתם והצבתם. סוגי הפרגולות הנפוצים ביותר כוללים:

פרגולות עומדות– פרגולה מעץ עם מבנה עצמאי המבוסס על ארבעה עמודים תומכים, שאינה נשענת או מחוברת לקיר. ככזאת בניית פרגולה מעץ עומדת נדרשת ביציקה מקצועית של יסודות המבטיחים את יציבותו של המבנה. פרגולה עומדת אידיאלית לחצרות גדולות בהן רוצים ליצור מתחם הסבה נוסף מנותק מהבית עצמו.

פרגולות תלויות– פרגולה מעץ יציבה וחזקה המבוססת על מבנה שנשען בצידו האחד על קיר הבית ובצידו השני מוחזק על ידי שני עמודים. מעל העמודים ומעל קיר הבית מונחות לרוב קורות גשר מקבילות שעל גביהן מונחות קורות הפרגולה. פרגולה זו מתאימה להצבה גם במקומות קטנים ומוגבלים בשטחם.

אופן חיפוי וקירוי הפרגולה

לצד תכנון מבנה הפרגולה יש גם להחליט על אופן חיפויה וקירויה. למטרה זו קיימים סוגים רבים של חומרים והבחירה ביניהם נקבעת בהתאם לצרכי שימוש, חזות מבוקשת והגדרות תקציב. כך למשל, ניתן לחפות ולקרות פרגולה עם לוחות עץ מרווחים אחד מהשני לפי מידת הצללה מבוקשת, ועם מחצלות במבוק המספקות הגנה מפני חום ואור השמש. כמו כן ניתן לעשות שימוש בסרגלי הצללה אלכסוניים שמניחים בשיפוע על גבי מסילות. עבור הגנה מפני גשם ניתן לקרות את המבנה עם סנטף, ברזנט, פוליגל או רעפים. ואם לא די בכך, בימינו ניתן גם להתקין על פרגולות גגות חשמליים שאפשר אף לחברם למערכת בית חכם. בכל מקרה, גם אם אינכם מתקינים מיד קירוי לפרגולה מומלץ לבנותה עם שיפוע ייעודי לניקוז מי גשמים.

תחזוקת פרגולות מעץ

בהיותן מבוססות על חומר גלם טבעי החשוף לפגעי סביבה ומזג אוויר, פרגולות מעץ נדרשות בתחזוקה תקופתית ובעיקר בעבודות של צביעה. תדירות עבודות אלו משתנה בהתאם למאפייני המבנה, למשל סוג העץ של הפרגולה, רמת חשיפתה לשמש ישירה, באם לפרגולה יש קירוי נגד גשם וכו’. את צביעת הפרגולה יש לבצע עם צבע ייעודי למטרה זו המכיל רכיבים דוחי מזיקים ומסנני קרינת UV. בנוסף לכך, כל מספר שנים מומלץ להגן על הפרגולה עם שכבה של שמן עץ.

בחזרה לעמוד הבית

 

איך בונים פרגולות עץ מיוחדות

 

פרגולות הן אמצעי הצללה נפוץ מאוד בארצנו החמה, ובפרט פרגולות מעץ לאור המראה הטבעי והכפרי שהן מעניקות לחצר ולסביבת הבית. דווקא בגלל השכיחות, אנשים רבים נוטים לחשוב כי כל הפרגולות עשויות מאותה המקשה, אבל האמת היא שכל פרגולה שונה מהאחרת במאפיינים הבסיסיים. מלבד זאת, פרגולות מהוות עולם ומלואו של אפשרויות, וניתן בהחלט לבנות גם מבנים ייחודיים, מרהיבים ובהתאמה אישית.

 

אז איך בונים פרגולות עץ מיוחדות? קודם כל, הפרגולה חייבת להתאים כמו כפפה ליד אל הלקוח, ומכאן שהדבר תלוי בחזון, בציפיות ובחלומות שלו – אותם חברה מקצועית כמו “יסודות” בהחלט יכולה לתרגם למציאות. כמובן, אנשי המקצוע שלנו תורמים מהניסיון, היצירתיות וההבנה שלהם לצורך תכנון והשלמת הפרויקט. שנית, פרגולה מיוחדת היא פועל יוצא של בחירת חומרי הגלם, המשפיעים רבות לא רק על עמידותה אלא גם על עיצובה. לדוגמא, ניתן לבנות את הפרגולה מעץ גושני יפהפה, לבחור עץ איכותי ומובחר בעל גוון מרשים, לעשות שימוש בבמבוק בגדלים שונים, לשחק עם רווחי השלבים, ולתת לפרגולה צורה ייחודית – סימטרית, מעוגלת ועוד.

 

מהם מחירים של פרגולות למטר

 

חשוב להבין שלא קיים מחירון אחיד לפרגולה, כך שכל חברה תספק הצעת מחיר שונה בהתאם לשיקוליה הכלכליים, אך בדרך כלל בתוך טווח מחירים מקובל בשוק. לכן, תמיד כדאי לבצע השוואת מחירים בין  כמה הצעות. מלבד זאת, לשאלה מהם מחירים של פרגולות למטר יש הרבה מאוד תשובות, שכן הדבר תלוי במשתנים, באיכויות וההיבטים של הפרגולה. כך למשל, גורם עיקרי המשפיע על מחיר הפרגולה למטר הוא חומר הגלם העיקרי שממנו היא עשויה, בין אם עץ, ברזל, אלומיניום או פלסטיק, וגם בתוך פרגולות עץ ישנו הבדל בין עץ גושני (מלא), עץ רב שכבתי, סוגי עצים שונים ועוד.

 

אילו עוד היבטים משפיעים על מחיר הפרגולה? בין היתר, נלקחים בחשבון עלות הביקור של המתקין בשטח, סוג החיפוי כמו רעפים או במבוק, סוג ודרך ההתקנה, אלמנטים ייחודיים כגון עבודות פרזול, וכן הוספת מנגנון חשמלי עבור גג מתקפל. בכל מקרה, חשוב זכור כי לפרגולות עץ יש יתרון יחסי מבחינת איזון של מראה ועלויות.

 

פרגולות עץ גושני

 

אחת הפרגולות היותר מבוקשות היא זו העשויה מעץ גושני. המונח “גושני” מגיע מהמילה “גוש” והמשמעות היא שאת העץ חותכים מהגזע כגוש אחד. בהמשך, מעבדים בחיתוך, ניסור והקצעה את הגוש ומלטשים את צורתו המלבנית או המרובעת. התוצאה היא מראה נהדר, איכותי ויוקרתי, טבעי וכפרי, הזוכה לאהדה גדולה.

 

יחד עם זאת, לפני שמחליטים ללכת על פרגולות עץ גושני חשוב לזכור שני דברים. האחד הוא שקיימים סוגים של עצים אשר לכל אחד מהם תכונות מיוחדות, למשל האורן שמצטיין בעמידות וחוזק, בגוון בהיר נוח לצביעה ובמחיר זול יחסית. עוד צריך לזכור שפרגולות עץ גושני הן יקרות יותר בהשוואה לפרגולות מעץ רב שכבתי או סינתטי, כך שהדבר תלוי בחלומות אך גם בהגדרות התקציב שלכם. מעבר לכך, פרגולות עץ גושני לא תמיד מהוות את הבחירה הנכונה, ובעיקר אם מדובר בשטח יחסית גדול הנדרש בקירוי, שכן העץ הגושני – הטבעי עלול לסבול עם הזמן מעיוותים וסדקים. לעומת זאת, בהינתן התנאים הנכונים – זוהי בהחלט בחירה מצוינת והיפה ביותר.

 

פרגולות עץ גדולות

 

כאמור, פרגולות נבדלות זו מזו בקשת רחבה של פרמטרים, ואחד הבולטים שבהם הוא גודלן. את הגודל יש להתאים כמובן לשטח המבוקש להצללה ליד הבית, וכמו כן להביא בחשבון משתנים נוספים. ניתן בהחלט לבנות פרגולות עץ גדולות, כמעט ללא מגבלה על השטח, אולם חשוב לזכור שיש לבחירה זו מחיר. ראשית, המשמעות היא מבחינת העלויות, שבהחלט מושפעות מגודלה של הפרגולה, מאחר שיש צורך ביותר חומרי גלם, ביותר שעות עבודה, ולרוב גם בעבודות יותר מורכבות מבחינת היסודות, התמיכה והעיגונים.

 

בנוסף, יש לזכור כי פרגולות עץ גדולות במיוחד עשויות להידרש באישור מטעם מהנדס וועדת תכנון ובניה מקומית. במידה שהפרגולה יותר גדול מ- 20 מטרים רבועים, או שהיא גדולה יותר מ – 25% מהשטח הפנוי ליד הבית, וגם אם היא אמורה לשרת שימושים נוספים בלי קשר לגודלה – לא ניתן לקבל פטור מאישור. מלבד זאת, בפרגולות עץ גדולות מומלץ כאמור שלא להשתמש בעץ גושני אלא בעץ רב שכבתי, עימו ניתן ליצור קורות יותר חזקות ומאסיביות, שגם לא נוטות לשנות את צורתן עם הזמן.

 

עבודות עץ פרגולות

 

עבודת העץ על הפרגולות משתנות במורכבותן בהתאם לסגנון העיצוב המבוקש, סוג העץ, גודלה של הפרגולה, אלמנטים מיוחדים בה ועוד. במילים אחרות, קיימות רמות שונות של עבודות נדרשות, החל בקיטים של פרגולות שניתנות להרכבה עצמית, ועד לפרגולות איכותיות ומקצועיות. אם אין לכם ידע מקצועי הולם ואת הכלים הייעודיים, אין זה מומלץ לנסות ולהקים פרגולה לבד אלא לפנות לגורם מקצועי.

 

חברה כמו יסודות עבודות בעץ תבצע עבורכם את מלאכת התכנון, העיצוב וההתקנה של הפרגולה מאלף ועד תו, וכך תזכו במוצר שישרת אתכם נאמנה למשך שנים רבות. בכל מקרה, חשוב לשים את הדגש על חברה בעלת ניסיון רב ומוכח בתחום, המספקת שירות אדיב, אישי ונעים, ושבתיק העבודות שלה ניתן להתרשם מאיכות עבודות הגימור, חוזק היסודות, החומרים המצוינים, העיצובים היפהפיים שמתאימים לבית, וכדומה. כמו כן, אם איכות הסביבה חשובה לכם, העדיפו חברה המשתמשת בחומרים אקולוגיים, המקטינים למינימום את הפגיעה הסביבתית.

 

פרגולות לפנטאהוז

 

אם שפר מזלכם ואתם מתגוררים בדירת גג או פנטהאוז, הרי שזכיתם באזור נוסף המשקיף בוודאי על נוף נאה ואתם משתמשים בו לצרכי שהייה, אירוח, התאווררות וכדומה. יחד עם זאת, האזור גם חשוף לגשמי החורף ולשמש הקיץ, וכדי שיוכל לשמש אתכם היטב ובאופן מלא לאורך כל השנה כדאי להתקין פרגולה לפנטהאוז. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי פרגולות לפנטהאוז שונות במספר היבטים מפרגולות רגילות לחצר.

 

ראשית, מאחר שמדובר במיקום גבוה החשוף לא פעם לרוחות חזקות, קיים כאן דגש עוד יותר משמעותי על איכות הפרגולה, בטיחותה, עמידותה ועיגונה אל הבית. במידה ופניתם אל בעל מקצוע שאין לו ניסיון בתחום הספציפי הזה, כדאי להמשיך הלאה אל מי שיש לו ניסיון ו/או לכל הפחות להיוועץ במהנדס. מעבר לכך, פרגולות לפנטהאוז מחייבות תשומת לב מיוחדת לכל נושא הסגנון והעיצוב, ועליהן להמשיך את האווירה והסגנון הקיימים במרחבים הפנימיים גם אל המרחב החיצוני. לבסוף, חשוב שהפרגולה תהיה בעלת קירוי הולם גם כנגד גשם על מנת שתוכלו לשמור על האזור יבש ושמיש בימים הקרים.

 

פרגולות עץ המלצות

 

פרגולה היא לא מבנה שבונים בכל יום, ולכן למרבית האנשים אין ידע רב בנושא, מה שיכול להוביל לבלבול והתלבטויות. אכן, מדובר במבנה חשוב שישמש אתכם לשנים רבות, ועלויותיו אינן מבוטלות, כך שחשוב לקבל מידע מקדים. וכמו בתחומים רבים אחרים, אם תקבלו על פרגולות עץ המלצות מחברים ומכרים, זהו צעד טוב בכיוון הנכון.

 

בתור התחלה, כדאי לגשת לבתים של חברים שיש להם פרגולה מעץ, להתרשם מהמבנה, לשאול לגבי תהליך ההקמה והעלויות, לשאול לגבי אופציות נוספות שעמדו על הפרק ולא נבחרו, וכן על שביעות הרצון מהתוצאות ומהחברה. כמו כן, כדאי לקרוא חומר בנושא באינטרנט ולבדוק אם יש על חברה הבונה פרגולות עץ המלצות אובייקטיביות, בין אם בפורומים מקצועיים או ברשתות החברתיות. הסתכלו גם בתמונות המופיעות באתרים השונים, כמו של חברתנו, וראו אם יש סגנונות עיצוב שאתם יותר מתחברים אליהם.

 

פרגולות עץ למרפסת

 

פרגולות עץ ניתן להקים למעשה בכל מקום בו קיים שטח מתאים, למשל באמצע הגינה, באזורים שונים של החצר, בדירת גג וכמובן גם במרפסת. לכל אחד מהאזורים הללו יש מאפיינים מיוחדים, וכאשר מדובר על פרגולות עץ למרפסת מאפיין בולט הוא מגבלת שטח. לכן, לא פעם הבחירה תהיה בפרגולות תלויות, כלומר כאלו השעונות בצד אחד על קיר הבית ואילו התמיכה בצד המרוחק נעשית על ידי שני עמודים. מעל לעמודים האלו ומעל לקיר התומך מונחות לרוב קורות גשר ומעליהן מניחים את קורות הפרגולה עצמן.

 

בכל מקרה, גם פרגולות עץ למרפסת מעניקות מספר גדול של אפשרויות עיצוב וחיפוי. לדוגמא, ניתן לבחור בפרגולה עם קירוי במבוק שנותנת הגנה מפני השמש בלבד, ולהוסיף מעליה כיסוי של רשת צל שמשפר את ההצללה. לעומת זאת, למי שרוצה ליהנות מהפרגולה בחורף, ניתן להשתמש בכיסוי של סנטף, רעפים, ברזנט ופוליגל, עם שיפוע הולם המתאים לניקוז מי הגשם.

 

פרגולות עץ לגינה

 

עם כל הכבוד לאלומיניום, לברזל ולפלסטיק, אין ספק כי פרגולות עץ לגינה הן הפתרון האידיאלי. זאת מהסיבה הפשוטה שעץ הוא חומר גלם טבעי, והדבר בהחלט ניכר באווירה שהוא משרה ובהשתלבות מלאה עם סביבת החצר והגינה. בנוסף, חשוב לדעת כי פרגולות עץ לגינה מוכנות מעצים שעברו הליכי חיטוי ההופכים אותן עמידות כנגד פגעי מזג אוויר ומזיקים. יחד עם זאת, הם עדיין נדרשות בעבודות תחזוקה כפעם בשנה לשמירה על איכותן, עבודות שחברתנו מספקת.

 

מעבר לכך, פרגולות עץ לגינה יכולות לתת פתרון הצללה, הסבה ואירוח מצוין לכל אזור בגינה, לאו דווקא בצמוד לבית. במקרה זה, הבחירה תהיה בפרגולה עומדת, כלומר כזו שיש לה ארבעה עמודים תומכים בלי קיר תומך, דבר המצריך גם יציקה מקצועית של יסודות להבטחת היציבות. את הפרגולות ניתן לבנות מסוגים שונים של עצים גושניים ורב שכבתיים, למשל עץ אשוח המצטיין בגוון לבן יפהפה או עץ דוגלס פייר בעל גוון אדמדם נעים לעין, שניהם עמידים, חזקים ובעלי חזות טבעית ומחוספסת.

 

פרגולות עץ סגורות

 

כאשר מדברים על פרגולות עץ סגורות, הכוונה אינה רק לכיסוי שיש על הגג נגד שמש או גשם, אלא לפרגולות שיש סגירה גם בצידיהן. יש לפרגולות כאלו שלושה יתרונות מהותיים. ראשית, הן מעניקות אפילו יותר הגנה מקרינת השמש ובוודאי גם נגד גשם שלא תמיד מגיע אנכית אלא בזווית עם הרוח. שנית, הן מעניקות עוד יותר פרטיות מהסביבה, דבר חשוב במיוחד אם הפרגולה יושבת בחצר, גינה או מרפסת שרואים אותה העוברים ושבים. שלישית, במידה שרוצים לשמור על טמפרטורה נעימה בפרגולה, הקירוי שנותנים הקירות מאפשר לעשות זאת הרבה יותר בקלות ובהצלחה, עם יצירת סביבה פנימית סגורה.

 

חשוב לדעת כי פרגולות עץ סגורות ניתנות לבנייה בשלל שיטות וחומרים. כך למשל, ניתן לבצע את הסגירה עם יריעות של PVC, עם פאנלים מבודדים, עם תריסי פלסטיק או אלומיניום קלים, עם פסים עץ המשתלבים באזורים שונים, עם במבוקים ועוד. בנוסף, ניתן ליצור פרגולות עץ סגורות עם אזורים יותר ופחות מוצללים, עם חלונות, עם אפשרויות סגירה ופתיחה וכדומה. הדבר תלוי ביכולותיה של החברה שאליה פניתם וכן ברצונות האישיים ובמסגרת התקציב העומדת לרשותכם.

 

 

רוצים להתרגש מפרגולה בחצר שלכם?

דברו איתנו : 3982*

חולמים בירוק?

צרו קשר ואנחנו מבטיחים לחזור אליכם בהקדם

  • facebook
  • facebook
3982

מתתיהו כהן גדול 13
תל-אביב, 6226813
office@yesodot.info

whatsapp

דילוג לתוכן