fbpx

סוגים מובחרים של דקים מעץ טבעי

בחברת יסודות המובילה בענף עבודות העץ בהתאמה אישית, מציעים לכם דקים מעץ טבעי מסוגים שונים ומובחרים של עצים, לרבות דק מעץ איפאה, אורן, טיק בורמזי ובמבוק. מדובר  בעצים אשר נבחרו בקפידה ועברו הליכי הקצעה וחיטוי יסודיים. לכל סוג של עץ איכויות ויתרונות משלו, שהכרתם תסייע לכם בבחירת סוג דק טבעי המתאים לחצר, למרפסת או לגג שלכם.

דק מעץ אורן

דקים מעץ טבעי אורן הינם הסוג המבוקש והנפוץ ביותר, בהיותם נוחים לעיבוד ועיצוב, עמידים במיוחד, מתאימים לכל סביבה ויחסית זולים:

יש לדעת כי הסוג הטוב והאיכותי ביותר של דקים מאורן מיובאים מפינלנד. מדובר בעצים רכים שיכולים לשרוד תנאי אקלים נוקשים אף של מינוס עשרים מעלות, ואשר חיים בממוצע כשבעים שנה.

עם תחזוקה שוטפת ונכונה דקים מעץ אורן ישרתו אתכם נאמנה שנים רבות וטובות.   תחזוקה זו כוללת שימון תקופתי של הדק עם שמן ייעודי עבור עצים רכים.

הדקים מתאימים לכל סביבה לרבות חצרות, גינות מרפסות, סביב בריכות שחיה, חללים פנימיים ועוד.

האורן הינו עץ רך ונוח לבניית ולעיצוב דקים. יחד עם זאת בכדי להבטיח את עמידותו לאורך זמן יש לוודא שמדובר בעץ מובחר ולדאוג לתחזקו כראוי.

גווניו של עץ אורן מעניקים דק מרשים עם  אווירה ייחודית, נעימה וכפרית.

על דק מעץ איפאה

דק מעץ איפאה שופע בסטייל, נחשב לסוג דק מהאיכותיים והיוקרתיים בעולם, עמיד לאורך זמן וללא תחזוקה רבה:

עץ איפאה שגדל בדרום אמריקה ובעיקר בברזיל, הוא עץ קשיח בעל גוון מיוחד של זית כהה או זית חום, נטול עיניים וללא שרף.

דק מעץ איפאה נחשב לחזק ועמיד במיוחד לאורך זמן, מתאים לתנאי האקלים בארץ. הוא מסוגל לשאת בעומסי משקל כבדים, פחות רגיש לשריטות וחבלות והוא גם מציג עמידות גבוהה מפני פגעי מזג אוויר שונים.

הדקים מעץ איפאה מציגים רמה גבוהה של עמידות גם אם אינם זוכים בתחזוקה שוטפת סדירה. יחד עם זאת מומלץ לשמן את הדק פעם בשנה.

בדרך כלל דקים מעץ איפאה כדאי להתקין על גבי משטחי בטון ולא מעל לאדמה. כמו כן מרווחי לוחות הדק יוכתבו בהתאם למידת הלחות שיש בקורות העץ.

בזכות איכותו, הגוון והטקסטורה הייחודית והמרשימה שלו, דק איפאה הפך לבחירה מועדפת בקרב מעצבי פנים, מעצבי נוף ואדריכלים רבים.

דק טבעי מבמבוק

למי שאיכות הסביבה ממוקמת בראש מעייניו, דק מעץ טבעי של במבוק יתאים במיוחד בזכות תכונותיו ואיכויותיו השונות:

במבוק או בעברית חזרן הינו צמח ירוק עד ממשפחת הדגנים, המגיע לגובה של עד שלושה מטרים ונפוץ ברחבי העולם עם מעל לאלף זנים שונים. 

במבוק הינו צמח הגדל במהירות רבה אף של מטר ביום, המוכר כמשאב מתחדש שאינו מזהם ולכן בחירה בעץ זה נחשבת לירוקה ולידידותית לסביבה.

במבוק נחשב לצמח מאוד חזק עם יכולת מרשימה לשרוד ונעשה בו שימוש נרחב ליצירת פריטים שונים לרבות גדרות, רהיטים ואף עבור בניית בתים וגשרים.

דק מבמבוק מציג רמה גבוהה של עמידות מפני מזיקים ופגעי מזג אויר והוא נחשב כמתאים לאקלים הישראלי.

דקים מעץ במבוק מבוססים על חומר דחוס, חזק ויציב. הם מתאימים לשימוש משני צידיהם ומוצעים בגוונים שונים לרבות גווני עץ טבעי, מייפל ושחור.

דק טיק בורמזי

בחירה בדק טיק בורמי תעניק לכם דק יוקרתי יציב ועמיד במיוחד, מעולה לסביבות רטובות:

כפי ששמו מעיד עליו עץ טיק ברומזי גדל בבורמה שבדרום מזרח אסיה. זהו עץ טרופי נשיר ממשפחת השפתניים בעל חזות מעודנת. יחד עם זאת מדובר בעץ חזק במיוחד, עמיד בפני רטיבות ומים, המשמש גם לבניית סירות ובתים.

עץ טיק בורמזי הינו סוג שומני של עץ עם משקל סגולי גבוה, עמיד במיוחד לאורך זמן בפני פגעי סביבה , מזג אוויר ומזיקים, אינו מחליק ומתאים לכל סביבת אקלים, ממקומות יבשים כמו מדבר ועד מקומות עם רמות גבוהות של לחות כמו בקרבת הים. כמו כן  תכונות של טיק בורמזי הופכות אותו למעולה כדק בסביבות רטובות כמו בריכות שחייה.

לדק מעץ זה חזות מרשימה עם מגוון עשיר ועמוק של צבעים חומים, טקסטורה חלקה וחזות יוקרתית.

חולמים בירוק?

צרו קשר ואנחנו מבטיחים לחזור אליכם בהקדם

  • facebook
  • facebook
3982

מתתיהו כהן גדול 13
תל-אביב, 6226813
office@yesodot.info

whatsapp

דילוג לתוכן